Feladat: Írd át hatványalakba! Pár meg van oldva, de nem tudok rájönni a logikájára. Valaki elmagyarázná? Feladatok: [link] 2012. dec. 13. 11:59
1/2 anonim válasza:
1/x ugyanazt, mint x^(-1) ennyit kell tudni.
Ha a nevezőben x^k szerepel, akkor meg értelemszerűen ez az egész van a -1 hatványon.
1/x^k=(x^k)^(-1)=x^(-k)
1/3=3^(-1) ez el volt rontva
1/5^2=5^(-2) stb.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor azért nem értettem mert egy el volt rontva.:)
2012. dec. 13. 12:32