Hatványalakba írás! Segítség!?

Feladat: Írd át hatványalakba! Pár meg van oldva, de nem tudok rájönni a logikájára. Valaki elmagyarázná? Feladatok: [link]

2012. dec. 13. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

1/x ugyanazt, mint x^(-1) ennyit kell tudni.


Ha a nevezőben x^k szerepel, akkor meg értelemszerűen ez az egész van a -1 hatványon.


1/x^k=(x^k)^(-1)=x^(-k)


1/3=3^(-1) ez el volt rontva

1/5^2=5^(-2) stb.

2012. dec. 13. 12:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor azért nem értettem mert egy el volt rontva.:)
2012. dec. 13. 12:32