Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás írás, cím: ELKÉPZEL...

Fogalmazás írás, cím: ELKÉPZELT BARÁTOM vagy VELE MINDENT MEGBESZÉLHETEK (egy tárgyról van szó)?

Figyelt kérdés
Segítene valaki, a húgomnak kellene (7.osztályos)holnapra. Én nem tudok segíteni neki, mert dolgozni megyek.

2012. dec. 12. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egy tárgyról van szó szerintem, hanem egy emberről, barátnőről, vagy barátról, akihez bizalommal fordulhatsz, bármilyen problémád van is.

Segítsek elkezdeni, vagy megírni ?

2012. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is valami ilyesmi lehet, amit az első írt. kisgyerekeknek néha vannak képzeletbeli barátai.
2012. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elképzelt barátom

Amikor estefelé, vagy, ha egy kicsit hamarabb felkelek reggel, mint anyukámék, gyakran megyek ki a kertbe sétálni, nézelődni.

Ha szép az idő, leülök a nagy gesztenyefa alá, a padomra, és gondolkodni, álmodozni szoktam.

Sokszor elképzelem hogy egy csodálatos tündér közeledik felém, a fák, bokrok ágai szétnyílnak és ő ott áll előttem.

Szinte hallom, hogy halk zeneszó veszi körül, ruhája fénylő ezüstös színben ragyog, bársonyos hangon szól hozzám.

Kedves, mindig megkérdezi, jól aludtam-e, mit álmodtam ?

Én szívesen beszélgetek vele, nemcsak örömteli dolgokról, hanem arról is, ha valami miatt szomorú vagyok.

Nem sikerült valami az iskolában, rosszabb osztályzatot kaptam, pedig sokat gyakoroltam a szavakat.

Van, hogy odaül mellém, megsimogatja a fejem, becéz, a nevemen szólít, megvigasztal, bármilyen szomorú is vagyok vagy csak fáradt, kedvetlen, nincs hangulatom semmihez.

Mesélek neki anyáról, apáról, mennyit dolgoznak, a testvéremről, aki sokat segít nekem a tanulásban.

Elmondom neki, mennyire szeretem őket, hogy szeretnék segíteni mindenben, amiben csak tudok.

Ő rám mosolyog, vállára szállnak a cinkék a kertből, odajönnek hozzánk búgva a galambok is, nem félnek ilyenkor tőlem sem.

A tündér felsóhajt, sok kislányhoz /gyerekhez/ kell még mennie, másokat is meghallgatni, tanácsokat adni nekik,felvidítani őket, ha szomorúak.

Én nagyon szeretem a képzeletbeli barátomat, meg nem válnék tőle semmi pénzért, és azt kívánom, jöjjön el még sokszor hozzám, ha rá gondolok.

2012. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Erzsimama,


Itt is, máshol is látom a Gyakorin, hogy nagyon kedves vagy, szívesen segítesz a fiataloknak.

De nem gondolod, hogy nagy felelősséget vállalsz, ha egy teljes fogalmazást leírsz, anélkül, hogy ismernéd a kérdezőt, stílusát, vagy akár a tanárja elvárásait? Nem biztos, hogy az említett tanár elhiszi, hogy egy hetedikes kislàny ilyeneket ír, ha eddig másfajta fogalmazásokat adott be...


Persze nem kukacoskodni akarok, de ez így nekem nagyon édeskésnek tűnik...


Bocsánat az off-ért!

2012. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen ez így van, sokszor persze csak tanácsokat adok, még privátban is megkeresnek, amit más nem lát.

Többször kérdezek vissza is, mi pontosan a feladat.

Itt is csodálkoztam, hogy nem derül ki, a kérdező számára sem, hogy személyről, vagy tárgyról van-e szó ?

Végül is egy mackóhoz is lehetne beszélni, időseket hallottam a kutyához, macskához beszélni, nem voltak bolondok !

Igen, az ember félve segít, mert nem ismeri a gyereket,sokszor azt sem tudjuk, fiú, vagy lány az illető.

Ezért, ha nem derül ki számomra sokkal több, de valaki nagyon kér segítséget, inkább egy kisebb gyerek észjárásának megfelelő tanácsot adok.

A konkrét kérdésnél őszintén csodálkoztam, hogy egy hetedikesnek képzelt barátról kell írni, valós barátja is lehetne, vagy van is. De miért nem tudott akkor egyedül írni valamit egy hetedikes ?

Mi lehet a baj ? Rengeteg problémára világítanak rá a kérdések, tudnék saját tapasztalatból is pár érdekes dolgot felvetni.

A legutóbbi a stribli szó jelentése. A gyerek válaszolt, még a tanárok sem tudták, tudják, gyereknek feladják.

Másik: gacsos lábú, mit jelent, fogalmazást kellett írni ilyen régies szavakkal.

Ha ma mondanánk valakire ezt, nagy sértődés lenne belőle.

Nesze neked tolerancia, fogyatékosok tisztelete.

Régen, vidéken ezt még valóban így mondták, de ma ? Kell ezt tudni egy mai ált. iskolásnak ?

Másik: Nagy Lajos: Képtelen természetrajz c. művéből felvételi feladatsor ált. 8. o.-nak.

Kérdés: Miért kultúrféreg a poloska ?

Az ágyi poloska leírása, humorosan. A gyerek, fiú, akitől megkérdeztem, amikor olvastam a feladatot, tudja-e mi az a poloska ? Azt válaszolta: persze, hogy tudom, az egy lehallgató készülék.

Mint utóbb megtudtam, a gyerekek 99 %-a így gondolta.

Persze jó, hogy nem ismerik az állatot !

Még tudnám folytatni !

Köszönöm az észrevételt, természetesen nem haragszom, a kritikából többet tanul az ember, mint a dicséretből.

2012. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!