Nem megy a matek :S Hogy kell ezt megoldani? Sin2x-sinx=cosx-0,5?

Gondolom redukálni kell az egyik oldal nullára majd szorzattá alakítani de nem tudom (ez se biztos :S

2013. okt. 12. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Használjuk a sin(2x) = 2sin(x)cos(x) azonosságot...


2sin(x)cos(x) - sin (x) = cos (x) - 0.5


Baloldalról ki lehet emelni sin(x)-et, az látszik, de ha leírod, látni fogod hogy jobb 2sin(x)-et mert akkor előkerül a jobboldal:


2sin(x)(cos(x) - 0.5) = cos (x) - 0.5


(2sin(x) - 1) (cos(x) - 0.5) = 0


Vagyis vagy sin(x) 0.5 vagy cos(x) 0.5... innen már megy, nem?

2013. okt. 12. 16:57
 2/3 A kérdező kommentje:
De :DD innen már :DD Köszönöm Szépen a segítséget :DD
2013. okt. 12. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg közben végig írtam:

[link]

Hasonló feladatokhoz pedig ezt akartam ajánlani:

[link]

De, ha úgyis megy...

2013. okt. 12. 17:12