Gondolom redukálni kell az egyik oldal nullára majd szorzattá alakítani de nem tudom (ez se biztos :S2013. okt. 12. 16:20
1/3 anonim válasza:
Használjuk a sin(2x) = 2sin(x)cos(x) azonosságot...
2sin(x)cos(x) - sin (x) = cos (x) - 0.5
Baloldalról ki lehet emelni sin(x)-et, az látszik, de ha leírod, látni fogod hogy jobb 2sin(x)-et mert akkor előkerül a jobboldal:
2sin(x)(cos(x) - 0.5) = cos (x) - 0.5
(2sin(x) - 1) (cos(x) - 0.5) = 0
Vagyis vagy sin(x) 0.5 vagy cos(x) 0.5... innen már megy, nem?
2/3 A kérdező kommentje:
De :DD innen már :DD Köszönöm Szépen a segítséget :DD
2013. okt. 12. 17:03
3/3 anonim válasza: