Valaki egy kis matek? (Trigonometria) cos* (pi/3 - x) =sin2x

2013. febr. 26. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a csillag a cos felett? Netán négyzetre emelés: cos^2
2013. febr. 26. 22:09
 2/8 A kérdező kommentje:
neem, az a szorzást akarta volna szimbolizálni :D
2013. febr. 26. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem. Szóval cos(?) * (pi/3-x) = sin2x? Vagy cos(pi/3-x) =sin2x és akkor hol a szorzás? Szóval írd le légyszi még egyszer és akkor megoldom.
2013. febr. 26. 22:21
 4/8 A kérdező kommentje:

ez a feladat :))

cos(pi/3-x)=sin2x

2013. febr. 26. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
a cosinus az nem szorzás ember, mert az nem egy művelet mint összeadás, kivonás, szorzás satöbbi, hanem egy szögfüggvény! egyébként trigonometrikus átalakításokkal, sztem a sinus 2x-et alakítsd át valahogy. függvénytáblázatokban benne vannak az átalakítási szabályok
2013. febr. 26. 22:33
 6/8 A kérdező kommentje:
már rájöttem, mármint, hogy rosszul írtam ki.. viszont attól amit mondtál nem lettem okosabb :)
2013. febr. 26. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:

ÁÁH, addíciós tételekkel ez nem egy egyszerű feladat, aztán rájöttem, hogy igazából könnyen meg lehet oldani. Szóval:

cos(pi/3-x)=sin(2x)

Felhasználod, hogy cos(x)=sin(x+pi/2), tehát

sin(5pi/6-x)=sin(2x)

Leveszed róla a szinuszt figyelve a periódusra, meg hogy a szinusz hülye függvény:

1. eset:

5pi/6 -x +k2pi=2x

5pi/6 +k2pi=3x

x = 5pi/18 + k*(2/3)*pi | k eleme Z(egész számok halmaza)


2. eset:

pi-(5pi/6 -x) +n2pi=2x

pi/6 +x +n2pi=2x

x=pi/6+n2pi|n eleme Z


Hmm, nem biztos hogy jó, de szerintem valahogy így kell.

2013. febr. 26. 22:59
 8/8 anonim ***** válasza:

A #7 válaszoló nagyon ügyesen oldotta meg! Nekem is annyi:

[link]

2013. febr. 26. 23:05