2013. febr. 26. 22:02
1/8 anonim válasza:
Mi az a csillag a cos felett? Netán négyzetre emelés: cos^2
2/8 A kérdező kommentje:
neem, az a szorzást akarta volna szimbolizálni :D
2013. febr. 26. 22:14
3/8 anonim válasza:
Nem értem. Szóval cos(?) * (pi/3-x) = sin2x? Vagy cos(pi/3-x) =sin2x és akkor hol a szorzás? Szóval írd le légyszi még egyszer és akkor megoldom.
4/8 A kérdező kommentje:
ez a feladat :))
cos(pi/3-x)=sin2x
2013. febr. 26. 22:26
5/8 anonim válasza:
a cosinus az nem szorzás ember, mert az nem egy művelet mint összeadás, kivonás, szorzás satöbbi, hanem egy szögfüggvény! egyébként trigonometrikus átalakításokkal, sztem a sinus 2x-et alakítsd át valahogy. függvénytáblázatokban benne vannak az átalakítási szabályok
6/8 A kérdező kommentje:
már rájöttem, mármint, hogy rosszul írtam ki.. viszont attól amit mondtál nem lettem okosabb :)
2013. febr. 26. 22:37
7/8 anonim válasza:
ÁÁH, addíciós tételekkel ez nem egy egyszerű feladat, aztán rájöttem, hogy igazából könnyen meg lehet oldani. Szóval:
cos(pi/3-x)=sin(2x)
Felhasználod, hogy cos(x)=sin(x+pi/2), tehát
sin(5pi/6-x)=sin(2x)
Leveszed róla a szinuszt figyelve a periódusra, meg hogy a szinusz hülye függvény:
1. eset:
5pi/6 -x +k2pi=2x
5pi/6 +k2pi=3x
x = 5pi/18 + k*(2/3)*pi | k eleme Z(egész számok halmaza)
2. eset:
pi-(5pi/6 -x) +n2pi=2x
pi/6 +x +n2pi=2x
x=pi/6+n2pi|n eleme Z
Hmm, nem biztos hogy jó, de szerintem valahogy így kell.
8/8 anonim válasza:
A #7 válaszoló nagyon ügyesen oldotta meg! Nekem is annyi: