Lalika000 kérdése:

Matek trigonometria? Valaki?


Erről lenne szó, a hiányzó oldalakat kellene kiszámolni.

[link]


Valaki le tudná vezetni egyszerűen ? Köszönöm



#matematika #trigonometria #szögfüggény
2013. jan. 21. 15:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval, kell a magasság, a két szög, és a c oldal
2013. jan. 21. 15:58
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem magasságra 2.5 jött ki, területre meg 12.5. Az jó?
2013. jan. 21. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is annyi jött ki.
2013. jan. 21. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Továbbá C oldalnak 6,2; gamma szögnek 23,8; és a béta szögnek 126,2. Ha minden igaz.
2013. jan. 21. 16:19
 5/9 A kérdező kommentje:
A C oldal nekem is stimmel még. De nem tudná valaki levezetni, hogy hogyan lett kiszámolva, hogy én is tudjam ? :D
2013. jan. 21. 16:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert én autocaddal kiszerkesztettem, de azzal semmit nem érek, mert le kéne vezetni, meg megérteni :)
2013. jan. 21. 16:26
 7/9 A kérdező kommentje:
2013. jan. 21. 16:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Az előző helyről törölték
2013. jan. 21. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Autocad megy, de a matek nem? :)


A függőleges oldal sin30=x/5; sin 30=0,5; 0,5 * 5 = x => x=2,5


Területhez elég a függőleges és vízszintes oldal: (10*2,5)/2


Gamma szöghöz kell a kisebbik és nagyobbik háromszög alja.

cos30=y/5; cos30=0,866; cos30*5=4,33. Nagyobbik alja: 10-4,33=5,67

utána gamma szög: tan(gamma)=2,5/5,67 => arctan0,440917=~23,8=gamma


Béta szöghöz annyit kell tudni, hogy háromszög szögeinek összege mindig 180 fok. Ebből jön az, hogy 180-23,8-30=126,2 = béta szög.

2013. jan. 21. 17:16