Johny Joker kérdése:

Ti értitek ezeket a feladatokat? 1. cos2x= - gyök alatt 2/2 2.4sin négyzet x=3 3.3tgx+6=0 4. ctgx= -1/ gyök alatt 3


2013. jan. 6. 18:43
 1/4 PósánéAnita ***** válasza:

1. számológéppel keresd vissza a gyök2/2 -höz tartozó szöget: 45 fok.Mivel negatív kell, cos tengelyre tükrözünk az egységkörös ábrán, így a hozzá tartozó szög aa 315 fok, van még egy a 3. síknegyedben is ,ez a 180+45=215 fok. Persze mindhez hozzá kell írni a +2k pí -t, mert nem csak 360-ig léteznek szögek. Ezek még a 2x értékei, a 2-es miatt osztunk kettővel: x1=157,5+k pí(ittmár nincs 2), x2=107,5+k pí

2.ossz át 4-gyel: sin^2 x= 0,75, gyököt vonunk:

sin x=0,, ahonnan x1=60+ 2k pí, x2=120+2k pí

3. kivonunk 6-t, osztunk 3-mal: tg x= -2, visszakeresünk számológéppel: x=-63,43=286,56 + k pí

4. a -1/ gyök 3, az pont - gyök3 /3, ami pozitív értékben benne van a fgvtáblában a nevezetes szögek között: 60 fok, ha negatív értéket veszünk, akkor 120 fok+k pí

mindenhol k eleme Z

2013. jan. 6. 18:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Az utolsót el írtam ctgx = 1 / gyök alatt 3
2013. jan. 6. 19:07
 3/4 PósánéAnita ***** válasza:
akkor könnyebb x=60+k pí
2013. jan. 6. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Jól van köszi szépen a segítséget! Nagyon sokat segítettél:)
2013. jan. 6. 19:15