Kérlek segítsetek ebben a feladatban.
Milyen x-re és y-ra igaz?
2013. jan. 9. 18:17
1/4 anonim válasza:
Én így értelmeztem a feladatot:
Ez valós számok halmazán nincs értelmezve.
Komplex megoldás kellene?? (Vagy valami el van írva?)
2/4 BKRS válasza:
Valós x és y esetén:
5 ( (1/|sinycosy|) -1 > 5*1/(1/2) -1 = 9
4- (√(cos^4x+6cos^2x+3) - √(sin^4x+6sin^2x+3) < 4-√3 +√9 =7-√3 < 7
Tehát a jobboldal nagyobb 9-nél, a baloldal kisebb 7-nél.
Vagyis nincs megoldás.
3/4 A kérdező kommentje:
a feladat stimmel.
igazából az lenne a kérdés hogy melyik x,y párra teljesül az egyenlet?
2013. jan. 9. 19:16
4/4 BKRS válasza:
A fentiek szerint nincs olyan (x,y) számpár amire igaz lenne.