4- (√cos^4x+6cos^2x+3 - √sin^4x+6sin^2x+3) =5 ( (1/|sinycosy|) -1?


Kérlek segítsetek ebben a feladatban.

Milyen x-re és y-ra igaz?



2013. jan. 9. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így értelmeztem a feladatot:

[link]

Ez valós számok halmazán nincs értelmezve.

Komplex megoldás kellene?? (Vagy valami el van írva?)

2013. jan. 9. 18:49
 2/4 BKRS ***** válasza:

Valós x és y esetén:

5 ( (1/|sinycosy|) -1 > 5*1/(1/2) -1 = 9

4- (√(cos^4x+6cos^2x+3) - √(sin^4x+6sin^2x+3) < 4-√3 +√9 =7-√3 < 7

Tehát a jobboldal nagyobb 9-nél, a baloldal kisebb 7-nél.

Vagyis nincs megoldás.

2013. jan. 9. 19:06
 3/4 A kérdező kommentje:

a feladat stimmel.

igazából az lenne a kérdés hogy melyik x,y párra teljesül az egyenlet?

2013. jan. 9. 19:16
 4/4 BKRS ***** válasza:
A fentiek szerint nincs olyan (x,y) számpár amire igaz lenne.
2013. jan. 10. 04:03