Lenne egy matek házim, amit nem tudok befejezni. Valaki segítene? Sin2X=gyök alatt 3 /2

2011. márc. 23. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

sin(2x) = gyök(3)/2

2x = 1/3 * pi + 2 * k * pi (k egész)

x = 1/6 * pi + k * pi (k egész)

VAGY

2x = 2/3 * pi + 2 * l * pi (l egész)

x = 1/3 * pi + l * pi (l egész)

2011. márc. 23. 18:43