Hány € után jár 5%-os kamatra 346,50 €? Készíts többféle megoldási tervet!


Mekkora összeget tettek két évre kötvénybe évi 10%-os kamatra, ha most 4235 €-t kapnak kézhez?

4000 €-t évi 6%-os kamatra tettünk be a bankba, úgy, hogy egy hónap elteltével bármikor kivehetjük. Mennyi pénzt kapunk 3 hónap múlva?



2013. okt. 10. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

1. x*1,05=346,5 számold ki, kijön

2. kamatos kamat. x*1,1 = 4235 x=3850

x*1,1=3850 x=3500 EURt tettek be.

3. Nem adtad meg, hogy kamatos kamat-e, vagy a az adott hónapok után a betett összegből számolnak majd kamatot.

Ha évi 6% a kamat, akkor havi 6/12 = 0,5

4000*1,015 a megoldás

vagy

4000*1,005*1,005*1,005 ha kamatos kamat.


-P-

2013. okt. 10. 17:49
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen, azért nem adtam meg, mert én sem tudom
2013. okt. 10. 19:51
 3/3 anonim válasza:
első válaszoló: a 2. feladat az nem jó... ellenőrizd le-.-"
2013. nov. 4. 15:11