Előre is köszönöm a segítséget!2013. márc. 28. 23:43
1/2 bongolo válasza:
√3·sin(2x) = 2·sin²(x) - 1
Rá kell jönni, hogy
cos 2x = cos²x - sin²x
= (1 - sin²x) - sin²x
= 1 - 2·sin²x
Vagyis az egyenletünk:
√3·sin(2x) = - cos(2x)
tg 2x = -1/√3
-30°-nak (vagyis -π/6-nak) a tangense -1/√3. És persze ott van a π periódus is:
2x = -π/6 + kπ
x = -π/12 + k·π/2