2012. ápr. 21. 10:46
1/3 anonim válasza:
Meg kell sejteni egy megoldást.
Kijön, hogy 17 jó.
Ezért a szorzatalak úgy fog kinézni, hogy
2*(x-17)(x^2+b*x+c)
Ezt kibontva:
2*x^3+2*b*x^2+2*c*x-34x^2-34bx-34c
Összevonva:
2*x^3+x^2*(2b-34)+x(2c-34b)-34c
Ebből látszik, hogy a=2
c=10710/34=315
2b-34=3
b=18,5
És
2c-34b=630-34*18,5=1
Ennek örülünk, mert pont ennek kellett kijönnie.
Szóval a szorzatalak:
2*(x-17)(x^2+18,5*x+315)
Vagy a 2-est be lehet vinni, ha úgy jobban tetszik:
(x-17)(2*x^2+37*x+630)
2/3 anonim válasza:
Ezt a sort ne nézd:
"Ebből látszik, hogy a=2 "
véletlenül benne maradt :)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már talán menni fog :D
2012. ápr. 21. 11:22