Egyenlet? (A kérdés túl rövid a magyarázat hosszú)


x/4-x+12/5=6-x

Nekem 3.42 jött ki de ez nem hiszem,hogy jó.Valaki léci számolja ki és írja le.Ha lehet magyarázattal.


2012. ápr. 16. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

x/4-x+12/5=6-x

0,25x-x+12/5=6-x

0,25x=3,6

x=14,4


ez a megoldás, de lehet h az egyenlet máshogy van a feladatban, ezért zárójelekkel írd le mégegyszer

2012. ápr. 16. 16:44
 2/7 A kérdező kommentje:

(x)-(x+12)=6-x

4 5

2012. ápr. 16. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

(x)/4-(x+12)/5=6-x

5x-4(x+12)=20(6-x)

5x-4x-48=120-20x

21x=168

x=168/21=8

2012. ápr. 16. 19:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. ápr. 16. 19:40
 5/7 A kérdező kommentje:

X-x+12=6-x

4 5


Ez az eredeti.Bocs,hogy az előbb rosszul írtam.A tesóm szerint 27,de nem hiszek neki.

2012. ápr. 16. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:

X/4-x/5+12=6-x

5x-4x+240=120-20x

120=-21x

-5,71=x

2012. ápr. 16. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

5x-4x+240=120-20x


5x-4x+240=120-19x !!!

2012. jún. 12. 22:07