x/4-x+12/5=6-x
Nekem 3.42 jött ki de ez nem hiszem,hogy jó.Valaki léci számolja ki és írja le.Ha lehet magyarázattal.
2012. ápr. 16. 16:10
1/7 anonim válasza:
x/4-x+12/5=6-x
0,25x-x+12/5=6-x
0,25x=3,6
x=14,4
ez a megoldás, de lehet h az egyenlet máshogy van a feladatban, ezért zárójelekkel írd le mégegyszer
2/7 A kérdező kommentje:
(x)-(x+12)=6-x
4 5
2012. ápr. 16. 19:16
3/7 anonim válasza:
(x)/4-(x+12)/5=6-x
5x-4(x+12)=20(6-x)
5x-4x-48=120-20x
21x=168
x=168/21=8
4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. ápr. 16. 19:40
5/7 A kérdező kommentje:
X-x+12=6-x
4 5
Ez az eredeti.Bocs,hogy az előbb rosszul írtam.A tesóm szerint 27,de nem hiszek neki.
2012. ápr. 16. 20:34
6/7 anonim válasza:
X/4-x/5+12=6-x
5x-4x+240=120-20x
120=-21x
-5,71=x
7/7 anonim válasza:
5x-4x+240=120-20x
5x-4x+240=120-19x !!!