Van két szám. Az egyik 1/4 -szer nagyobb, mint a másik. A reciproka a másik számnak 8. Mennyi a két szám, ha arányuk 2:8?

2012. ápr. 18. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
8 reciproka 1/8-ad. ez a kisebb szám. mivel a másik 1/4szer nagyobb, így az a szám 4/8-ad.
2012. ápr. 18. 19:23
 2/3 anonim ***** válasza:

két szám x y

x=0,25y

1/y=8

y=1/8

x=0,25*1/8

x=1/32

2012. ápr. 18. 19:25
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöktől.
2012. ápr. 18. 19:31