Van két szám. Az egyik 1/4 -szer nagyobb, mint a másik. A reciproka a másik számnak 8. Mennyi a két szám, ha arányuk 2:8?2012. ápr. 18. 19:00
1/3 anonim válasza:
8 reciproka 1/8-ad. ez a kisebb szám. mivel a másik 1/4szer nagyobb, így az a szám 4/8-ad.
2/3 anonim válasza:
két szám x y
x=0,25y
1/y=8
y=1/8
x=0,25*1/8
x=1/32
3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöktől.
2012. ápr. 18. 19:31