Ebben tudna mág valaki segíteni? (kémia)


N2+O2--> NO

H2O+NH3 --> itt mi keletkezik?

<--

AgNO3+KI --> itt mi keletkezik?

<--


H2+Cl2 --> itt mi keletkezik?

N2O4 --> NO2

<--

Ezeket az egyenleteket kellene rendezni valamit, hogy mik keletkeznek..

És mindegyik egyenlethez le kell írni, hogy egyesülés vagy bomlás történt, lekell azt is írni, hogy homogén vagy heterogén fázisú, az is kell, hogy redoxi-reakció vagy sav-bázis, kell még az is, hogy a reakció sebesség gyors vagy lassú, valamint megfordítható vagy egy irányú folyamat.. Ennyi köszi :)



2012. ápr. 15. 10:09
 1/4 A kérdező kommentje:
azok kettős nyilak lennének amik úgy eltolódtak..:/
2012. ápr. 15. 10:11
 2/4 anonim ***** válasza:

2 NO keletkezik egyesülés, N ox, O red, megfordítható

NH4+ OH- ionok keletkeznek sav-bázis reakció, gyors, heterogén, megfordítható


AgNO3 + KI = AgI + KNO3

Csapadékképződés, AgI csapadék, pillanatreakció, egyirányú


H2 + Cl2. = 2HCl egyesülés redoxi reakció, gyors, de csak ha kék fénnyel megvilágítod, megfordítható


N2o4 = 2NO2 megfordítható, bomlás > irányba,

2012. ápr. 15. 10:53
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :D

a víz bontás képletét még letudnád írni?:)

2012. ápr. 15. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:

A vízbontás egyenletére gondolsz?


2H2O > 2H2+ O2 redoxi, bomlás , heterogén

2012. ápr. 15. 16:25