Ádám és Anna fagyizni mennek egy cukrászdába, ahol hatféle ízű fagylaltot lehet kapni. Azzal szórakoznak, hogy találomra választanak egymásnak ízeket. Számítsa ki annak a valószínűségét, hogy Ádám pontosan kétféle ízű fagylaltból választ Annának 3 gombócos fagyit. ( Annának nem mindegy a gombócok sorrendje)2012. ápr. 9. 17:08
1/1 anonim válasza:
6*6*6=216 féle képpen választhatnak fagyit
amikor csak kétféle ízből választ:
a,b,c,d,e,f
legyenek ezek a fagyik
akkor lehet pl:
aab
aac
aad
aae
aaf
De ugye a sorrend is számít:
mindegyik 3 féle képpen lehet, összesen:
5*3=15 féle kéépen lehet úgy, h az a jelű fagyi van kétszer.
De mivel 6 féle fagyi van, így: 6*15=90 féle képpen történhet meg, h pontosan két féle íz van.
p=90/216=0,416