2012. márc. 21. 19:29
1/1 BKRS válasza:
1) rajzolj abrat.
2) figyeld meg, hogy az erinto szakaszok egyenlok.
3) Az ismeretlen oldalt az erintesi pon mondjuk x es y szakaszokra osztja. Az oldalak hossza tehat ebben a sorrendben:
3,4,5, x+y
Irogasd be az erinto szakaszokra az azonos hosszakat, igy ezek az oldalak ebbe a formaba kerulnek:
y+(3-y), (3-y)+(5-x), (5-x)+x, x+y
Vagyis:
3-y+5-x = 4
3+5-4 = x+y
vagyis
x+y = 4
A 4. oldal hossza 4cm.