Egy érintőnégyszög három oldala (ebben a sorrendben) 3 cm,4 cm,5 cm. Mekkora a negyedik oldal?

2012. márc. 21. 19:29
 1/1 BKRS ***** válasza:

1) rajzolj abrat.

2) figyeld meg, hogy az erinto szakaszok egyenlok.

3) Az ismeretlen oldalt az erintesi pon mondjuk x es y szakaszokra osztja. Az oldalak hossza tehat ebben a sorrendben:

3,4,5, x+y

Irogasd be az erinto szakaszokra az azonos hosszakat, igy ezek az oldalak ebbe a formaba kerulnek:

y+(3-y), (3-y)+(5-x), (5-x)+x, x+y

Vagyis:

3-y+5-x = 4

3+5-4 = x+y

vagyis

x+y = 4

A 4. oldal hossza 4cm.

2012. márc. 21. 21:23