Egy érintőnégyszög három oldalának hossza 12,14,20 cm. Mekkora a 4. oldal? Hogy kell kiszámolni?

2012. márc. 21. 19:16
 1/1 TJHooker33 ***** válasza:

Érintőnégyszög-tétel


Bármely érintőnégyszögben a két-két szemközti oldal hosszának összege egyenlő: a + c = b + d = s, ahol s a félkerület.

2012. márc. 21. 19:49