a) 2(4x+3)+1=3(x-1)+2
b) (x-2)-(x+3)-(x-2)=5(x-3)-2(x+1)
c) 2[4-2(5-x)-2x]=4x-7
d) 3[x-(2-x)-2x]=3(4-x)
e) 3x-{4x-(5x-[6x-7])}=11
2012. ápr. 15. 11:11
1/2 anonim válasza:
Az elsőt megcsinálom, az összes többi hasonló szisztéma. Annyi a lényeg, hogy felbontod a zárójelet, és figyelsz a +/-okra.
a) 8x+6+1=3x-3+2
8x+7=3x-1
Rendezed, hogy egyik oldalon legyen csak az ismeretlen, ami jelent esetben az x:
5x=-8
Ezutánh csak leosztod 5-tel mindkét oldalt, és kijön, hogy x= -8/5
2/2 anonim válasza:
Nekem is meg gyűlt vele a bajom anno :P