MATEK hogyan? Please! 5db rövid egyenlet!


a) 2(4x+3)+1=3(x-1)+2

b) (x-2)-(x+3)-(x-2)=5(x-3)-2(x+1)

c) 2[4-2(5-x)-2x]=4x-7

d) 3[x-(2-x)-2x]=3(4-x)

e) 3x-{4x-(5x-[6x-7])}=11



2012. ápr. 15. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőt megcsinálom, az összes többi hasonló szisztéma. Annyi a lényeg, hogy felbontod a zárójelet, és figyelsz a +/-okra.


a) 8x+6+1=3x-3+2

8x+7=3x-1

Rendezed, hogy egyik oldalon legyen csak az ismeretlen, ami jelent esetben az x:

5x=-8

Ezutánh csak leosztod 5-tel mindkét oldalt, és kijön, hogy x= -8/5

2012. ápr. 15. 11:17
 2/2 anonim válasza:
Nekem is meg gyűlt vele a bajom anno :P
2012. ápr. 29. 13:17