Mondanátok példát olyan sorozatra, aminél a sorozat a végtelenbe tart, de ha a sorozat 2n-edik tagjából kivonjuk az n-edik tagot, az nullához?

2013. okt. 8. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki lehet taláni ilyet, mer ha aszongyuk, hogy an legyen n, ha n prím, és ha n=px2^m, akkó meg an legyen ap+1/n, az valami ilyesmi lesz. Ha nem tévedek, de a zirány akkó is lyó!
2013. okt. 8. 16:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán érdekel senkit, de ha má beleugattam, helyre teszem. Az irány valóban jó, de mégse tökéletes.


Ha n=2m+1 akkó an=n

Ha n=2m akkó an=am+1/n

2013. okt. 9. 05:03