van egy megoldó kulcs a szerint a megoldás 34 – 24 * gyök2. ha ez a helyes megoldás akkor hogy jön ki?2013. okt. 6. 15:43
1/1 anonim válasza:
(3 * sqrt(2) - 4)² =
= (3 * sqrt(2) - 4)(3 * sqrt(2) - 4) =
= 9 * 2 - 2 *4*3*sqrt(2) + 16 =
= 18 + 16 - 24sqrt(2) =
= 34 -24sqrt(2)