Mi a megoldása ezeknek a feladatoknak? (lent)


1.)Számítsátok ki a 4cm-es sugarú körbe írt négyzet területét.

2.)Egy szabályos hatszög kerülete 180cm.Szám. ki a területét.

3.)Szerkessz egy olyan oldalú háromszöget amelynek apotémája 1,5cm (itt egy rajzot kell készíteni, ha tud vlki akkor rajzolja le.

Teljes megoldást kérnék szépen és köszönöm előre is.



2013. okt. 6. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1.)

a kör sugara 4cm, tehár az átmérő 8cm, ami megegyezik a négyzet átlójával.

Pitegorasz tétel:

2x^2=64

x^2=32

x=sqrt(32)

Tehát a négyzet trülete x^2=32

2013. okt. 6. 13:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha szabályos 6szög, akkor 1 oldala 180/6=30cm=a

1. megoldás:

3/2a^2*srqt(3) képlet alapján a~2338.27

2. megoldás (középiskolai):

ugye a hatszög az átlók behúzásával 6 szábalyos háromszögre osztható. A háromszög oldala 30cm. A magassága Pitegorasz tétel alapján sqrt(30^2-15^5)=sqrt(675)~23.98

Egy háromszög területe 15*23.98=389.71

Mivel 6 háromszög van, 389.72*6=2338.27

2013. okt. 6. 13:36