Matek feladatokban kellene segítség! Mi a megoldása ezeknek a feladatoknak?


1.)

Kör alakú amfiteátrum küzdőterének két átellenes pontjában áll 1-1 gladiátor,az uralkodó a pálya szélén ül.A gladiátorok egyenes vonalban odafutnak az uralkodóhoz.Az egyik 20m,a másik eggyel többet tesz meg, amíg odaér.

Mekkora az amfiteátrum sugara?Készítsen ábrát is a megoldáshoz!


2.) Egy adatsor öt számból áll, amelyből kettő elveszett, a maradék három: 3;4;7.

Tudjuk, hogy a módusz 4, és az adatok átlaga(számtani közepe) 6,5.

a)Mi a számsor hiányzó két adata?Válaszát indokolja!

b)Mennyi az adatok mediánja?Válaszát indokolja!

c)Számolja ki az adatok szórását!


3.)Írj a fel annak a két egyenesnek az egyenletét, amelyek párhuzamosak a 3x-4y=0 egyenletű egyenessel, és érintik az Xnégyzet-ynégyzet-2x+4y-20=0 egyenletű kört!



Előre is köszönöm :)Csak nekem sehogy sem sikerül megoldani.


2012. febr. 20. 16:35
 1/4 BKRS ***** válasza:

3)

x^2 - y^2 - 2x + 4y -20 = 0

Ez sajnos nem kor egyenlete, hanem hiperbola.

(x-1)^2 -(y-2)^2 = 17

Nezd meg mit irtal el.

2012. febr. 20. 16:46
 2/4 BKRS ***** válasza:

A modusz 4, tehat legalabb ketszer felveszi a 4-et ertekkent,

mondjuk 3,4,4,7,x volt az eretedi

(3+4+4+7+x)/5=6,5

x=12

Tehat a hianyzo ertekek:

4 es 12

2012. febr. 20. 16:50
 3/4 BKRS ***** válasza:

1)

Az egyik gladiator 20m-t a masik 21m-t tesz meg.

A gladiatorok eredeti helyet osszekoto atmero es a gladiatorok utja egy derekszogu haromszoget alkot Thales tetele szerint.

Ezert az atmero = (20^2+21^2)^(1/2) = 29

2012. febr. 20. 16:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és megnéztem a harmadik feladatot :D tényleg elírtam, ott az elején összeadás van nem kivonás és úgy jön a -2x+4y-20=0 :)
2012. febr. 20. 17:09