El tudná valaki magyarázni, hogy ezt a három feladatot hogy kell megcsinálni? Hogyan kezdjek neki?[a matematikához eléggé buta vagyok]


1.Három testvér közösen vásárolt egy televíziót. A legidősebb éppen annyi pénzt adott a vételárba, mint a másik kettő együtt. A középső feleannyit fizetett mint a másik kettő együtt.

a, Mennyibe került a TV, ha a középső testvér 18000 Ft-ot fizetett?

b,A vételár hányad részét fizette ki a középső testvér?

c,A vételár hányad részét fizette ki a legidősebb testvér?

d,A vételár hányad részét fizette ki a legfiatalabb testvér?


2,Levente hétfőn elköltötte zsebpénze felét, kedden a maradék harmadát, szerdán a megmaradt pénze negyedé, és így 300ft-ja maradt.

a,Mennyi pénze maradt keddről szerdára?

b,Mennyi pénze maradt hétfőről keddre?

c,Mennyi pénze volt eredetileg?


3,Olyan négyjegyű számokat keresünk, amelyekben minden számjegy nagyobb a leírásban őt követő számjegynél, és minden számjegy legalább akkora, mint az őt követő két számjegy szorzata. Ilyen például a 8421.

a,Írd le a legkisebb ilyen négyjegyű számot!

b,Írd le a legnagyobb ilyen számot!

c,Írj egy ugyanilyen tulajdonságú ötjegyű számot!


2010. jan. 22. 11:24
 1/10 anonim válasza:
Ezek könnyűek pedig. A harmadik feladatnál az A) 6321. De ez nem biztos.
2010. jan. 22. 11:32
 2/10 anonim válasza:
Csak inkább gondolkodtatóak :D
2010. jan. 22. 11:32
 3/10 A kérdező kommentje:

a javítókulcs szerint ez 3210.

Igen.. de nekem a matekból se a gondolkodtató se a számolós nem megy:S:S:D

2010. jan. 22. 11:42
 4/10 A kérdező kommentje:
ajj. a javítókulccsal meg az a baj, hogy nincs levezetve:S
2010. jan. 22. 11:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak írd fel, és oldd meg az egyenletrendszert, vagy egyenletet!
2010. jan. 22. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Legfiatalabb testvér: x

Középső: 18000

Legidősebb: 18000+x


A feltétel szerint (x+18000+x)/2=18000 Szorzol 2-vel

x+18000+x=36000, összevonsz

2x+18000=36000, kivonsz 18000-et

2x=18000, osztod 2-vel

x=9000


Összesen fizettek (x+18000)*2-őt, tehát (18000+9000)*2=

27000*2=54000 Ft

2010. jan. 22. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legkisebb 3210. Csökkenő a sorrend, és 3>2*1,

2>1*0

2010. jan. 22. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:

A legnagyobb talán 9810. A lehető legnagyobb kettővel kezded, így ennél nagyobb nincs. A 9-nek nagyobbnak kell lenni, mint a 2. és 3. szorzata. Mivel 8 a második, már csak 1-gyel lehet szorozni, így az utolsónak 0 marad.


Ötjegyű például: 83210.

2010. jan. 22. 13:20
 9/10 A kérdező kommentje:

13:12 -es a tiédet értettem meg a legjobban, nagyon szépen köszönöm.


A többiben is segítsetek pls!!

2010. jan. 22. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:

2.es feladat:

hétfő:1/2x, maradt 1/2x

kedd:1/2x*1/3=1/6x 1/2x-1/6x=2/6x maradt

szerda:2/6x*1/4=2/24x 2/6x-2/24x=6/24x maradt

tehát 6/24x=300 --->x=1200 --->ennyi volt neki eredetileg, hétfőről keddre 600, keddről szerdára 400.

2010. jan. 22. 16:05