Hogy kell ezt a feladatot megcsinálni? (valószínűségszámítás)


Lehet tudnám de így semmit se értek belőle -->> A:kártya(piros) B:kártya(ász) A+B,A*B,A-B,B-A

A:dobókocka(páros),B:dobókocka(4alatt),C:dobókocka(6os)

A+B,A*B,B+C,B*C,A+B+C,A*B*C Légyszives segítsetek, köszönöm szépen előre is ha valaki segiteni fog!


2009. nov. 8. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük a jelölésekkel:


A+B: bekövetkezik A, vagy B

A*B: A és B is bekövetkezik

A-B: bekövetkezik A, de nem következik be B

B-A: bekövetkezik B, de nem következik be A.


Tehát

1. A+B: pirosat vagy ászt húzol

A*B: piros ászt húzol

A-B: pirost húzol, de nem ászt

B-A: ászt húzol, de nem pirosat


2. A+B: 2, 4, 6

A*B: 2

B+C: 1, 2, 3, 6

A+B+C: 1, 2, 3, 4, 6

A*B*C: semmit sem dob, lehetetlen esemény

2009. nov. 8. 13:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A+B = az az esemény, amikor pirosat vagy ászt húzunk (teljesülhet mindkét tulajdonság is)

A*B = az az esemény, amikor piros ászt húzunk (mindkét tulajdonság teljesül)

A-B = pirosat, de nem ászt húzunk (csak az tulajdonság teljesül)

B-A = ászt húzunk, de nem pirosat


A+B = 4-nél kisebbet dobunk vagy párosat (1, 2, 3, 4, 6)

A*B = a dobás eredménye 4-nél kisebb és páros (2)

B+C = 4-nél kisebbet dobunk vagy 6-ot (1, 2, 3, 6)

B*C = 4-nél kisebbet dobunk és 6-ot (lehetetlen esemény)

A+B+C = 4-nél kisebbet dobunk vagy párosat vagy 6-ost (C esemény maga után vonja B-t) (1, 2, 3, 4, 6)

A*B*C = 4-nél kisebbet dobunk és párosat és 6-ost (lehetetlen esemény)

2009. nov. 8. 13:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Húúú nagy emberek vagytok, köszönööm !
2009. nov. 8. 13:36