25 nyolcadikostól megkérdezték, hogy öt tantárgy (fizika, irodalom, matek, kémia és töri) közül melyiket kedvelik legjobban. A válaszok alapján elkészítették az ábrán látható diagramot ( [link] ). Zénó bemegy az osztályba, és találomra megszólít valakit. Mi a valószínűsége annak, hogy a megszólított tanuló legjobban kedveli
a, a matekot
b, a fizikát
c, az irodalmat
d, a történelmet?
légyszíves magyarázatot is!
2011. nov. 14. 17:40
1/2 BKRS válasza:
gyakorisagok:
a) M = 6
b) F = 3
c) I = 5
d) T = 8
A valoszinusegek megallapitasahoz ezt el kell osztani az osztaly letszamaval, vagyis 25-tel:
a) 6/25 = 0,24
b) 3/25 = 0,12
c) 5/25 = 0,2
d) 8/25 = 0,32
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. nov. 14. 18:36