Mi a megoldás? (valószínűségszámítás)


25 nyolcadikostól megkérdezték, hogy öt tantárgy (fizika, irodalom, matek, kémia és töri) közül melyiket kedvelik legjobban. A válaszok alapján elkészítették az ábrán látható diagramot ( [link] ). Zénó bemegy az osztályba, és találomra megszólít valakit. Mi a valószínűsége annak, hogy a megszólított tanuló legjobban kedveli

a, a matekot

b, a fizikát

c, az irodalmat

d, a történelmet?


légyszíves magyarázatot is!


2011. nov. 14. 17:40
 1/2 BKRS ***** válasza:

gyakorisagok:

a) M = 6

b) F = 3

c) I = 5

d) T = 8


A valoszinusegek megallapitasahoz ezt el kell osztani az osztaly letszamaval, vagyis 25-tel:



a) 6/25 = 0,24

b) 3/25 = 0,12

c) 5/25 = 0,2

d) 8/25 = 0,32

2011. nov. 14. 18:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. nov. 14. 18:36