3 valószínűségszámítás + 1 százalékszámítás feladat. Megoldás? Kicsit részletesen.


1. Egy dobozban 5 fehér színű golyó van. Hány piros golyót tegyünk a dobozba, hogy a fehér golyó kihúzásának valószínűsége 0,25 legyen?


2. Egy dobozban 3 piros, 5 zöld és 2 kék golyó van. Véletlenszerűen húzunk egyet a golyók közül. Mi a valószínűsége annak, hogy kék golyót húzunk?


3. Egy ládában 100 alkatrész van, közülük 10 hibás. Véletlenszerűen kiválasztunk a ládából egy alkatrészt. Mekkora a valószínűséggel lesz a kiválasztott darab hibátlan?


+1. Egy bank 8%-os kamatot ad évente. Mennyi pénzt tegyünk be, hogy 10 év eltelte után 2 millió forintunk legyen? (Feltételezve, hogy közben a kamatláb nem változik.)


Előre is nagyon-nagyon nagy köszönet!


2009. jún. 7. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

1. 15 pirosat kell beletenni, mert akkor a kedvező esetek száma 5, az összes eset száma 20 és 5/20=0,25


2. 10 golyó van összesen. Tehát az összes eset száma 10, a kedvező eseté 2. A valószínűség tehát 2/10=0,2.


3. Az összes eset száma 100. A kedvező eseté 90, mert ugye 100-10=90. A valószínűsége annak, hogy hibátlant húzunk tehát 90/100=0,9.


+1.: Kamatos kamat? Feltételezzük, hogy igen. Akkor a képlet Tn=T0*q(az n-ediken)

Tn= 2 millió ft, mert ennyit kapsz a végén

T0= kezdő tőke

q= kamatláb, amit 1,08

n= évek száma, ami most 10

2000000=T0*1,08(a tizediken)

Na a két milliót el kell osztani 1,08 (a tizediken-nel).

T0=926387 Ft

Tehát 926387 Ft-ot tegyünk be.


Remélem jók a megoldások, de már elég késő van. :)

2009. jún. 7. 23:50
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Örök hála Neked és EZER köszönet!

2009. jún. 8. 08:52