Miért ez a megoldása (diszkrét matek, halmaz)?


A={1,2,3,4,5}(alfa)(béta)c A X A

alfa={(1,2)(3,2)(3,4)(4,4)(5,5)}

béta={(1,2)(2,2)(3,2)(4,3)(4,3)}

(alfa)(béte)={(1,2)(3,2)(3,3)(3,5)(4,3)(4,5)}

Meg van a feladat is meg a megoldás is, de nem értem hogy jött ki. Valaki elmagyarázná?

Köszönöm!



2013. okt. 2. 12:46
1 2
 1/13 BKRS ***** válasza:
Mi volt a kérdés?
2013. okt. 2. 14:25
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom le írtam mi a problémám.

Meg van a feladatsor + megoldókulcs, de nem bírok arra rájönni, hogy hogyan jött ki/mi a megoldása/mi a gondolatmenet.

2013. okt. 2. 17:07
 3/13 Tom Benko ***** válasza:
Próbáld meg valami emberi jelölésekkel leírni, mert ez így érthetetlen. Javaslom a LaTeX szerinti jelöléseet.
2013. okt. 3. 06:51
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ennél érthetőbben már nem tudom!

2013. okt. 4. 12:05
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


Elnézést ennél érthetőbben!!!

2013. okt. 4. 12:06
 6/13 Tom Benko ***** válasza:

Na, így már egy fokkal jobb. A reláció itt \alpha és \beta. A relációk szorzatát úgy értelmezzük, hogy az első reláció második elemeire alkalmazzuk a második relációt, és ezeket rendeli a szorzatreláció az első reláció első elemeihez. Röviden:

\alpha\in A\times A, \beta\in A\times A

\alpha\beta:x\rightarrow\beta(\alpha(x))

2013. okt. 5. 09:47
 7/13 A kérdező kommentje:
ne haragudj, köszi a választ,de én meg ezt a jelölést nem értem
2013. okt. 5. 13:26
 8/13 Tom Benko ***** válasza:
2013. okt. 6. 11:01
 9/13 A kérdező kommentje:
ment a sok (Y) :D köszönöm
2013. okt. 6. 11:22
 10/13 A kérdező kommentje:
még azért annyit csak meg kérdeznék, hogy akkor is hogy a fenébe jött ki az eredmény?
2013. okt. 6. 11:43
1 2