A={1,2,3,4,5}(alfa)(béta)c A X A
alfa={(1,2)(3,2)(3,4)(4,4)(5,5)}
béta={(1,2)(2,2)(3,2)(4,3)(4,3)}
(alfa)(béte)={(1,2)(3,2)(3,3)(3,5)(4,3)(4,5)}
Meg van a feladat is meg a megoldás is, de nem értem hogy jött ki. Valaki elmagyarázná?
Köszönöm!
2013. okt. 2. 12:46
2/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom le írtam mi a problémám.
Meg van a feladatsor + megoldókulcs, de nem bírok arra rájönni, hogy hogyan jött ki/mi a megoldása/mi a gondolatmenet.
2013. okt. 2. 17:07
3/13 Tom Benko válasza:
Próbáld meg valami emberi jelölésekkel leírni, mert ez így érthetetlen. Javaslom a LaTeX szerinti jelöléseet.
6/13 Tom Benko válasza:
Na, így már egy fokkal jobb. A reláció itt \alpha és \beta. A relációk szorzatát úgy értelmezzük, hogy az első reláció második elemeire alkalmazzuk a második relációt, és ezeket rendeli a szorzatreláció az első reláció első elemeihez. Röviden:
\alpha\in A\times A, \beta\in A\times A
\alpha\beta:x\rightarrow\beta(\alpha(x))
7/13 A kérdező kommentje:
ne haragudj, köszi a választ,de én meg ezt a jelölést nem értem
2013. okt. 5. 13:26
9/13 A kérdező kommentje:
ment a sok (Y) :D köszönöm
2013. okt. 6. 11:22
10/13 A kérdező kommentje:
még azért annyit csak meg kérdeznék, hogy akkor is hogy a fenébe jött ki az eredmény?
2013. okt. 6. 11:43