Segítség:feladat hogy kiszámolni a tehetetlenségi nyomatékát a tengelykapcsoló tárcsának a kép alapján?


Nagy segítség kéne, van egy feladat de nem tudom kiszámolni,hogy hogy kéne....

Tudna valaki segíteni benne?

A feladat hogy kiszámolni a tehetetlenségi nyomatékát a tengelykapcsoló tárcsának a kép alapján.


[link]


2013. szept. 28. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A D3-L2 rész, tehát az I1 nyomatékát a vastag hengergyűrűre vonatkozó képlettel tudod számolni.A képletnek nézz utána a jegyzeteidben.

Ennél a példánál:

I1= m*((D2/2)^2+(D3/2)^2)/2


Kell hozzá m is, a tömegének kiszámitását pedig a hengergyűrű térfogatának kiszámitására lehet visszavezetni, képletért keresgélj a jegyzeteidben.

Ennél a példánál:

m= Sűrűség*Térfogat

m=Sűrűség*((Pí*L2*(D3/2)^2)-(Pí*L2*(D2/2)^2))


A L1-D1 nyomatéka szintén egy hengergyűrű nyomatéka lesz DE a hegergyűrű nyomatékából ki kell vonni a 4 furat miatt hiányzó anyagmennyiség nyomatékát...

I2= m*((D2/2)^2+(D1/2)^2)/2 - 4*((m*(D4/2)^2)/2 + m*(c^2))


L1-D1 rész furatok nélküli tömege:

sűrűség*((Pí*L1*(D1/2)^2)-(Pí*L1*(D2/2)^2))


Egy furatból hiányzó anyag tömege:

sűrűség*(Pí*L1*(D4/2)^2)


A tengelkapscsoló eredő tehetetlenségi nyomatéka pedig I1+I2

2013. szept. 28. 16:11
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


A megoldáshoz "lyukas" henger tehetetlenségi nyomaték képletet kell használnom.

I=1/2*m*(b^2 + a^2)


A harmadik résznél pedig steiner tetelt kell használni

"..4*((m*(D4/2)^2)/2 + m*(c^2)) "

a lyukas rész mint teli tengert kiszámoljuk a képlettel:

I = 1/2*m*r^2


..............................

Ebben a részben két fajta m van. Pl. m1 és m2.

es ezektnél a részeknél kell használni a m1 és m2 ?


I2= m1*((D2/2)^2+(D1/2)^2)/2 - 4*((m2*(D4/2)^2)/2 + m2*(c^2))


m1:

L1-D1 rész furatok nélküli tömege:

sűrűség*((Pí*L1*(D1/2)^2)-(Pí*L1*(D2/2)^2))


m2:

Egy furatból hiányzó anyag tömege:

sűrűség*(Pí*L1*(D4/2)^2)


.......................................

A megadott értékeket majd átfog kellenem váltani méterre -re?


Ezeket azért itam le ,hogy teljessen tisztában legyek hogy jol e fogtam fel a válaszod. Ha valami rossz kérlek javíts ki :)

2013. szept. 29. 10:39