Trapézos feladat, hogy induljak el?


Egy trapez parhuzamod oldalainak hossza 20 es 10 cm.A trapez szarai egyenloek,es az atloi merolegesek egymasra.

Mekkorak a trapez szogei,es a szarainak nagysaga?



Magassag,szar ismeretlen,igy nem tudok egyszeru sin cost hasznalni.

Egyenletrendszerrel kene megoldani?


2013. szept. 27. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A területe: e^2/2=(a+c)*m/2


Másrészt egy derékszögű háromszögre: 15^2+m^2=e^2


Ebből a két egyenletből ki lehet hozni a megoldást.


-KA-

2013. szept. 27. 15:32
 2/11 A kérdező kommentje:
3ismeretlenes egyenletrendszer??? :O
2013. szept. 27. 15:44
 3/11 A kérdező kommentje:

(a+c/2)*m= :-10+20/2*m=15 m

e^2/2.

eszerint

15m=e^2/2

m^2+15^2=e^2


ez az egyenletrendszer rossz mert nem jo megoldas jon ki...

2013. szept. 27. 16:00
 4/11 A kérdező kommentje:

vagyis bocssi jooo:DD


valaki maskeppen megtudja oldani??? :D


e^2/2 ez miert terulete a trapeznak?

2013. szept. 27. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:

"A területe: e^2/2"

Ez hogy jött ki?

2013. szept. 27. 16:04
 6/11 A kérdező kommentje:
az atlok merolegesek egymasra azt jelenti hogy az atlok felezik egymast?
2013. szept. 27. 16:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem jelenti azt.


Az már megvan, hogy a magasság 15, már csak le kéne írni szépen, hogy miért.

2013. szept. 27. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Mivel a trapéz szárai egyenlőek, ezért szimmetrikus, tehát AE=(AB-CD)/2=(20-10)/2=5; EB=AB-AE=15.

ABP háromszög egyenlő szárú és derékszögű, tehát B-nél lévő szöge 45°. Ugyanilyen háromszög BDE háromszög is, tehát DE=EB=15.

2013. szept. 27. 17:07
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem én,csak az egyenletrendszerben felhasznaltam az (e^2)/2 teruletkepletet es azt szeretnem tudni hogy ez miert teruletkeplete a trapeznak.A rombusznak ilyen ha egyenlo a 2 atlo nem? :D
2013. szept. 27. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egy négyszög átlói merőlegesek egymásra, akkor a területe az átlók szorzatának a fele. T=e*f/2 A két átló egyenlő, így T=e*e/2=e^2/2


-KA-

2013. szept. 27. 18:12
1 2