Valaki segíteni matekban? (analízis 1, végtelen mértani sor)


Itt a feladat:

[link]



2013. szept. 26. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

6x((-1/3)/(1-1/9)+(1/9)(1-1/9))=6x((-1/3+1/9)/(1-1/9))=

-6x(2/9)/(8/9)=-3/2


ha valahun el nem csestem

2013. szept. 26. 17:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, jó az első végeredménye:

[link]

2013. szept. 26. 18:24