2012. máj. 25. 16:46
1/5 anonim válasza:
A válasz: 0
Ha ellenben a azt akarod tudni, hogy hogyan lehet ezt kiszámítani, akkor:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, átnézem a linkeket.
2012. máj. 25. 17:31
3/5 A kérdező kommentje:
Átnéztem :)
Valaki segítene, vázlatosan levezetni a megoldást?
Köszönöm.
2012. máj. 27. 16:38
4/5 anonim válasza:
L’Hospital-szabály érvényes a következő esetben is:
h(x) = f(x)/g(x)
miközben:
lim f(x) = ∞
x→a
lim g(x) = ∞
x→a
Itt is érvényes:
lim f(x)/g(x) = f¹(a)/g¹(a)
x→a
h(x) = lnx/x
lim lnx/x = lnx'/x'
x→∞
dlnx/dx = lnx' = 1/x
dx/dx = x' = 1
lim lnx/x = lnx'/x' = lnx' * 1/x' = 1/x * 1/1 = 1/x = 1/∞ = 0
x→∞
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 29. 09:16