Mi az lim (lnx/x) határértéke, ha x-->végtelen?


2012. máj. 25. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 25. 17:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, átnézem a linkeket.
2012. máj. 25. 17:31
 3/5 A kérdező kommentje:

Átnéztem :)


Valaki segítene, vázlatosan levezetni a megoldást?


Köszönöm.

2012. máj. 27. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:

L’Hospital-szabály érvényes a következő esetben is:


h(x) = f(x)/g(x)


miközben:


lim f(x) = ∞

x→a


lim g(x) = ∞

x→a


Itt is érvényes:


lim f(x)/g(x) = f¹(a)/g¹(a)

x→a


h(x) = lnx/x


lim lnx/x = lnx'/x'

x→∞


dlnx/dx = lnx' = 1/x


dx/dx = x' = 1


lim lnx/x = lnx'/x' = lnx' * 1/x' = 1/x * 1/1 = 1/x = 1/∞ = 0

x→∞

2012. máj. 27. 21:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 29. 09:16