1 feladat: 3*(2x-1)-5*(x-3) = 83-6*(3x-4)


2 feladat: 2*(2x-1)5*(3x-4) = 5*(3x-1)-2*(2-3x)+2


3.feladat: 3*(2x-1)+7*(6x-1) > 23+5(*12x-7)


Előre is kösz.



2013. szept. 24. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd sértésnek, de mi okozza a nehézséget, a szorzás vagy a kivonás?
2013. szept. 24. 19:30
 2/4 A kérdező kommentje:
a plusz meg a minusz számok.
2013. szept. 24. 19:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Légyszíves vezessétek le nekem. Fontos.
2013. szept. 24. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Megoldok neked egy hasonló feladatot:

7*(2x-1)-4*(x-3) = 9-6*(3x-4)

1. lépés: A zárójelek felbontása

14x-7-4x+12=9-18x+24

2. lépés: Egy oldalra rendezni az 'x-es' tagokat

14x-7-4x+12+18x=9+24

3. lépés: Egy kis összevonás sosem árt..

28x+5=33


28x=28

x=1

2013. szept. 24. 21:01