Hogy kell ezt kiszámolni?2013. szept. 22. 15:08
1/3 anonim válasza:
20000/10000=(1+0,05)^x
x=kb.14,3 év
2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 22. 16:28
3/3 anonim válasza:
10000 ∙ 1,05ˣ = 20000
1,05ˣ = 20000/10000
1,05ˣ = 2
log_[1,05](2) = x
x ≈ 14,2066908