Ha 10000 forintra évente 5% kamatot kapunk, az hány év múlva lesz 20000 forint?

Hogy kell ezt kiszámolni?

2013. szept. 22. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

20000/10000=(1+0,05)^x

x=kb.14,3 év

2013. szept. 22. 16:20
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 22. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:

10000 ∙ 1,05ˣ = 20000

1,05ˣ = 20000/10000

1,05ˣ = 2

log_[1,05](2) = x

x ≈ 14,2066908

2013. szept. 22. 16:32