Mi a megoldása? Részletes levezetést szeretnék. Sürgős!


1, Van 10. 000 forintunk. Mennyit ér majd ez a pénzünk 5 év múlva, ha minden évben 3%-ot veszít az értékéből?


2, Mennyi pénzt kell elhelyeznünk a bankban ahhoz, hogy évi 5%-os kamat mellett három év alatt 20. 000 Ft-ot kapjunk érte?



2013. szept. 17. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
1. A 10000-nek a 3%-a a 300 és ha 5 évig van bent a bankba akkor 5*300=1500 akkor 10000-1500=8500
2013. szept. 17. 18:50
 2/5 anonim ***** válasza:

1, Minden evben 3%-ot veszit 5 even at, akkor az egyenleted hasonloan nez ki:


10'000 x (0,97)^3= 8587,34 Ft, az elso valaszolo megoldasa azert nem jo, mert ezt a 3 szazalekot nem eleg egyszer kiszamolni es az ot evre alkalmazni, hanem mindig evrol evre megy el ujabb es ujabb 3 szazalek.



2. egyenlet felirasa:


a penzosszeget legyen "y", amit nem ismerunk, haromszor fogjak 1,05-el beszorozni, es 20 000 nek kell kijonnie:


(1,05)^3 y= 20'000

y= 20'000/(1,05)^3


17276,75 Ft

2013. szept. 17. 20:59
 3/5 anonim válasza:

az első választ szerintem elírtad: (0,97)^5

mivel 5 évről van szó.

2013. szept. 18. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, elírtam, az eredményt átszámoltam, az jó :-)
2013. szept. 18. 15:32
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2013. szept. 19. 19:07