az "r"-t kellene kifejezni ebből az egyenletből:


x=(h^2 z)/3 * (3r-h)


Magyarul: iksz egyenlő h a négyzeten szer zé per három, szorozva 3r mínusz há :-DDD


2013. szept. 17. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

3x/(z*h^2) = 3r-h

3x/(z*h^2) + h = 3r

x/(z*h^2) + h/3 = r

2013. szept. 17. 18:01
 2/2 anonim ***** válasza:
r = (3 x + z h³) / (3 z h²)
2013. szept. 17. 18:19