az "r"-t kellene kifejezni ebből az egyenletből:
x=(h^2 z)/3 * (3r-h)
Magyarul: iksz egyenlő h a négyzeten szer zé per három, szorozva 3r mínusz há :-DDD
2013. szept. 17. 17:55
1/2 anonim válasza:
3x/(z*h^2) = 3r-h
3x/(z*h^2) + h = 3r
x/(z*h^2) + h/3 = r