2013. jún. 23. 19:16
1/3 anonim válasza:
Két kérdésre mindenféleképpen kell reagálnod, hogy tudjunk válaszolni. Mi az a g(x) függvény ott a sin mellett, véletlenül csúszott az ujjad a g billentyűre, vagy sin(g(x)) összetett függvényről van szó? És nem utolsósorban miért akarod dx-et kifejezni, ahelyett integrálnál. Sz. Gy.
2/3 A kérdező kommentje:
Már nem találom ahol láttam ezt a példát...de valahogy igy lehetett a szubsztitucio.
u = cosx
du/dx = -sinx
du = -sinx dx
Az integrálban dx szerepel,ezért hogy a szubsztituciot visszahelyesithessem ki kell fejezni a dx-et. A kerdesem az volt,hogy hogyan fejezzuk ki ebbol (du = -sinx dx) a
dx-et ?
du/-sinx = dx (mínusz -sinx nem fog változni pozitívra,vagy ha átviszem nem lessz belole arcsinx?)
2013. jún. 24. 22:59
3/3 anonim válasza:
Továbbra sem világos, hogy mi a feladat. Amire gondolni tudok: integrálás helyettesítéssel vagy egy Stieljes integrállal kapcsolatos feladvány.
Például int(e^(sin(x))*cos(x)dx esetén u=sin(x) helyettesítéssel; du=cos(x)dx; int(e^u)du=e^u+C=e^sin(x)+C utolsó lépésnél kell visszahelyettesíteni. Sz. Gy.