HOGYAN KELL MEGOLDANI? (EXPONENCIÁLIS)


125*5^3x=27*27^x


9*2^x*5^x=100*3^x


2013. szept. 18. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Na, most ha én erre válaszolok, mi lesz a jutalmam? Megtudom az eredményt?
2013. szept. 18. 18:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt szeretném, ha átnéznéd, amit tanultál és alkalmaznád azt.
2013. szept. 18. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a feladat? Öt a három x.ediken, vagy "ötaharmadikon" *x

125(5^(3x)) = 27(27^(x)), vagy

125(5^3 * x) = 27(27^(x))

2013. szept. 18. 18:43
 4/8 A kérdező kommentje:
A 41 %-oddal ne nagyon okoskodj. Fogalmad sincs mi ez.
2013. szept. 18. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy egyenlet a 41 %-os okoskodásommal, amit rosszindulatúan leminősítettek.
2013. szept. 18. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb a másodikat kellene megpróbálnod az egyszerűbb.
2013. szept. 18. 19:03
 7/8 A kérdező kommentje:

5 a 3x-ediken

De köszönöm már megoldottam, hiszen csak akkor igaz, ha a kitevő nulla, az pedig -1-gyel teljesül.

Mégegyszer köszönöm. Rövidzárlatom volt.

2013. szept. 18. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, most beszélgetünk, vagy dolgozunk?

[link]

2013. szept. 18. 19:06