2*3^x-1 + 3^x+3 = 83 - Valaki le tudná vezetni nekem? Nagyon hálás lennék!

Köszi előre is :)

2013. szept. 13. 20:12
 1/4 anonim válasza:

2*(3^x/3)+3^x*3^3=83 szorozzuk 3-mal

2*3^x+3^4*3^x=83

2*3^x+81*3^x=83

83*3^x=83 osztjuk 83-mal

3^x=1 mivel az exp. fv. szigorúan mon és minden szám 0.haványa 1, ezért x=0

2013. szept. 13. 20:31
 2/4 anonim válasza:

bocsia 83-mat elfelejtettem beszorozni. tehát:

83*3^x=249 osztva 83-mal

3^x=3 mivel az exp.fv.szig. mon.

x=1

első voltam

2013. szept. 13. 20:33
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)))
2013. szept. 13. 20:34
 4/4 anonim válasza:
nagyon szívesen :))
2013. szept. 13. 20:40