Köszi előre is :)2013. szept. 13. 20:12
1/4 anonim válasza:
2*(3^x/3)+3^x*3^3=83 szorozzuk 3-mal
2*3^x+3^4*3^x=83
2*3^x+81*3^x=83
83*3^x=83 osztjuk 83-mal
3^x=1 mivel az exp. fv. szigorúan mon és minden szám 0.haványa 1, ezért x=0
2/4 anonim válasza:
bocsia 83-mat elfelejtettem beszorozni. tehát:
83*3^x=249 osztva 83-mal
3^x=3 mivel az exp.fv.szig. mon.
x=1
első voltam
3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)))
2013. szept. 13. 20:34