Valaki leírná részletesen nekem hogy hogyan kell ezt a feladatot megoldani?


exponenciális egyenlet: a zárójelben levők a kitevők.


7(x+1)-6*7(x)-5*7(x-1)=14



2013. júl. 20. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

7ˣ⁺¹ - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ⁻¹ = 14


7ˣ⁺¹ = 7ˣ ∙ 7

7ˣ⁻¹ = 7ˣ ∙ 1/7


Visszatérve az egyenlethez:

7ˣ⁺¹ - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ⁻¹ = 14

7ˣ ∙ 7 - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ ∙ 1/7 = 14


7ˣ -t kiemelve:

7ˣ(7 - 6 - 5/7) = 14

7ˣ ∙ 2/7 = 14

7ˣ = 49

7ˣ = 7²


E.Sz.M.


x = 2

2013. júl. 20. 17:46
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. júl. 20. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló megoldása tökéletes. A halálbüntetést visszaállítanám specifikusan arra az emberre, aki kitalálta, hogy ilyenkor oda kell írni azt a szöveget, ami itt "E.SZ.M"-mel lett rövidítve.
2013. júl. 21. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:


Pedig fontos!!

Írok egy példát:


x^x=(0,5)^(0,5)


De vajon igaz-e itt a szigorú monotonitás?

Ne írjuk oda, nyilvánvaló, hogy mi a megoldás:

x=0,5

Viszont itt van másik megoldás is!!!

Az exponenciális esetben amiatt nincs másik megoldás, mint a nyilvánvaló, mert szig. mon, a fgv.


Na itt mi is a helyzet? Keresd meg a másik megoldást!

2013. júl. 21. 20:29