exponenciális egyenlet: a zárójelben levők a kitevők.
7(x+1)-6*7(x)-5*7(x-1)=14
2013. júl. 20. 16:57
1/4 anonim válasza:
7ˣ⁺¹ - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ⁻¹ = 14
7ˣ⁺¹ = 7ˣ ∙ 7
7ˣ⁻¹ = 7ˣ ∙ 1/7
Visszatérve az egyenlethez:
7ˣ⁺¹ - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ⁻¹ = 14
7ˣ ∙ 7 - 6 ∙ 7ˣ - 5 ∙ 7ˣ ∙ 1/7 = 14
7ˣ -t kiemelve:
7ˣ(7 - 6 - 5/7) = 14
7ˣ ∙ 2/7 = 14
7ˣ = 49
7ˣ = 7²
E.Sz.M.
x = 2
2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. júl. 20. 18:50
3/4 anonim válasza:
Az első válaszoló megoldása tökéletes. A halálbüntetést visszaállítanám specifikusan arra az emberre, aki kitalálta, hogy ilyenkor oda kell írni azt a szöveget, ami itt "E.SZ.M"-mel lett rövidítve.
4/4 anonim válasza:
Az előzőnek:
Pedig fontos!!
Írok egy példát:
x^x=(0,5)^(0,5)
De vajon igaz-e itt a szigorú monotonitás?
Ne írjuk oda, nyilvánvaló, hogy mi a megoldás:
x=0,5
Viszont itt van másik megoldás is!!!
Az exponenciális esetben amiatt nincs másik megoldás, mint a nyilvánvaló, mert szig. mon, a fgv.
Na itt mi is a helyzet? Keresd meg a másik megoldást!