Tudnátok segíteni a matek leckében? Nem megy ez az egy feladat!


-(4/5):(-7/5) + (3/2) x (4/9) - 4/45 + 3/5 x 2 = ?


(Ezek közönséges törtek.. )



2013. szept. 12. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a " - 4/45" gyanús. Tényleg 45 itt a nevező?
2013. szept. 12. 20:31
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen :/
2013. szept. 12. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

-(4/5):(-7/5)=4/7

(3/2) x (4/9)=2/3

3/5 x 2=6/5=54/45

4/7+2/3=26/21

-4/45+54/45=50/45=10/9

26/21+10/9=148/63

remélem nem számoltam el

2013. szept. 12. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én megcsináltam így:

[link]

2013. szept. 12. 20:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 12. 21:19