-(4/5):(-7/5) + (3/2) x (4/9) - 4/45 + 3/5 x 2 = ?
(Ezek közönséges törtek.. )
2013. szept. 12. 20:10
1/5 anonim válasza:
Nekem az a " - 4/45" gyanús. Tényleg 45 itt a nevező?
2/5 A kérdező kommentje:
Igen :/
2013. szept. 12. 20:36
3/5 anonim válasza:
-(4/5):(-7/5)=4/7
(3/2) x (4/9)=2/3
3/5 x 2=6/5=54/45
4/7+2/3=26/21
-4/45+54/45=50/45=10/9
26/21+10/9=148/63
remélem nem számoltam el
4/5 anonim válasza:
Hát én megcsináltam így:
5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 12. 21:19