Kinek mi a véleménye arról, hogy ha valakinek otthon segítenek a leckében, szorgalmiban vagy fogalmazásban?
Az, hogy valakinek segítenek, és az, hogy valaki helyett megcsinálják, két külön dolog. Ráadásul az sem mindegy, leckében, szorgalmiban vagy fogalmazásban.
Lecke esetében: nem érti a gyerek, vagy egyedül nem tudja megcsinálni, szerintem természetes, ha a szülő vagy testvér segít neki. Persze nem úgy, hogy elmondja, mit kell oda írni, hanem rávezeti, elmagyarázza.
Szorgalmi: úgy gondolom, a szorgalmi egy olyan műfaj, amit a gyerek azért vállal, hogy a saját szorgalmából és képességeihez mérten megcsinálja. Szerintem nem fair, amikor a szülő megoldja a gyerek helyett a nehéz feladatokat, csak azért, hogy a gyerek kapjon egy ötöst, és közben pedig fogalma sincs, mit diktált le neki anyu. A szorgalmi lényege az, hogy a jobb képességű gyerekek számára is legyen gyakorlási lehetőség, vagy hogy az, akinek javításra van szüksége, bebizonyíthassa, hogy tudja az anyagot/van szorgalma a tanuláshoz/tablókészítésre időt szán stb., tehát hogy kiérdemelje a jó jegyet.
A fogalmazásnál pedig szerintem ez azon múlik, miben kell segíteni. Ha a szülő megírja a gyerek helyett, az ciki, és a szülőt minősíti. Ha a gyereknek nem jut eszébe egy kifejezés, vagy nem tudja, hogyan induljon el, szerintem vétek nem segíteni rajta.
köszönöm az eddigi válaszokat!:)
és arról mi a vélemény, hogy ha átnézik vagy kijavítják a fogalmazást?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!