1-a(1-a)= a^2-a+1
de nekem a^2-2a+1 jon ki.
Hogy kell ezt beszorozni :1-a(1-a)?
2013. szept. 6. 17:20
2/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
"de nekem a^2-2a+1 jon ki. "
Mert úgy csinálsz, mint ha az első 1-a zárójelben lenne...csak az a-t kell beszorozni (1-a)-val
5/5 anonim válasza:
1-a(1-a)=1-a-a+a^2=1-2a+a^2
de 1-a(1-a)=(1-a)^2=1-2a+a^2