1-a(1-a)= a^2-a+1


de nekem a^2-2a+1 jon ki.

Hogy kell ezt beszorozni :1-a(1-a)?


2013. szept. 6. 17:20
 1/5 anonim válasza:
1-a(1-a)=1-a+a^2
2013. szept. 6. 17:28
 2/5 anonim ***** válasza:

A feladatod:

[link]

Itt lehet gyakorolni, innen van a fenti kép is:

[link]

2013. szept. 6. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
1-a(1-a)=1-a*1-a*(-a)
2013. szept. 6. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:

"de nekem a^2-2a+1 jon ki. "

Mert úgy csinálsz, mint ha az első 1-a zárójelben lenne...csak az a-t kell beszorozni (1-a)-val

2013. szept. 6. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:

1-a(1-a)=1-a-a+a^2=1-2a+a^2

de 1-a(1-a)=(1-a)^2=1-2a+a^2

2013. szept. 6. 17:37