Ha van, két sorosan kapcsolt, nem föltétlenül egyforma ellenállásom, a rájuk eső feszültség lehet ugyan akkora? . Pl ha ismerem az egyikét, ami egyenlő 20V-al, akkor a másik értéke is ennyi?


2013. máj. 9. 18:42
 1/2 nicsicsi válasza:
Ha nem egyforma a két ellenállás, akkor a rájuk eső feszültség sem lesz ugyanakkora. Ugyanis sorba kapcsolásnál az áramerősségek megegyeznek, vagyis I1=I2 és mivel I=U/R ezért U1/R1=U2/R2. Ha R1 különbözik R2-től, akkor U1 is különbözik U2-től.
2013. máj. 9. 19:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem, gyakorlatilag pedig igen, ugyanis pillanatnyilag változhat függetlenül a két ellenállás értéke a melegedés mértékétől. Ez az egzakt válasz.
2013. máj. 11. 02:20