Sürgősen kéne válasz,mert holnap felmérőt írunk egy has.tételből.2013. ápr. 23. 18:23
1/2 bongolo válasza:
Ha sorba vannak kötve az ellenállások, akkor az eredő ellenállás az összegük. Most 38,5 Ω
Az áramerősség az Ohm tételből: I=U/R = 10V/38,5Ω = 0,2597 A
Egy ellenálláson eső feszültség szintén az Ohm törvényből: U=I·R
Mondjuk az R2 esetében: 0,2597A · 10Ω = 2,597V
--
Vagy ha nem akarsz ilyen sokat számolni, akkor lehet direktben is: Soros kapcsolásban az egyik ellenálláson eső feszültség egyenesen arányos az ellenállással. Mivel a teljes 38,5Ω-os rendszeren 10V a feszültség, ezért a 10Ω-os R2 ellenálláson 10V·10/38,5 feszültség esik. (Így is ugyanannyi persze.)
2/2 anonim válasza:
Feszültségosztó képlettel. Ennyi. Nincs ezen mit bonyolítani.