S. O. S! Fizika! Az 50 ohm és a 200 ohm ellenállású fogyasztókat párhuzamosan kapcsolták a 13,5 V feszültségű áramforrásra?


a.) Mekkora az eredő ellenállás?

c.) Mekkora a főágban folyó áram erőssége?

c.) Mekkora erősségű áram halad át az egyes fogyasztókon?

Előre is köszi!

Ha levezetitek az megköszönném!



2013. ápr. 24. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

eredő ellenállás:

(R1+R2)/(R1 x R2)=(50+200)/(50 x 200)


Ohm törvényéből az eredő ellenállás=a főág feszültsége osztva a főág áramerősségével


Az áramerősségek az ellenállások arányában esnek a fogyasztókon

2013. ápr. 24. 19:47
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Írd fel a Kirchhoff-törvényeket, oldd meg az egyenletrendszert, és egyszerre megvan az összes válasz.
2013. ápr. 26. 08:04
 3/3 anonim válasza:
Re=r1+r2=200ohm+50ohm=250ohm
2013. dec. 3. 21:08