Sanmi kérdése:

Matek pl Lehet csak én írtam le rosszul vagy csak szimplán ezt konkrétan nem értem. Maga a példa ennyi 2^x +2^x-3 =18 A 2^x-3 = kettő az x-3. -on. Hogyan lehet levezetni?

2013. máj. 19. 14:24
 1/1 bongolo ***** válasza:

Úgy egyértelmű a felírás, ha zérőjelbe teszed az (x-3)-at:

2^x + 2^(x-3) = 18

Tudjuk, hogy 2^(x-3) = 2^x·2^(-3) = 2^x/2^3 és 2³ = 8

2^x + (2^x)/8 = 18

8·2^x + 2^x = 8·18


Innen már megy, ugye?

2013. máj. 19. 14:31