2013. máj. 19. 14:24
1/1 bongolo válasza:
Úgy egyértelmű a felírás, ha zérőjelbe teszed az (x-3)-at:
2^x + 2^(x-3) = 18
Tudjuk, hogy 2^(x-3) = 2^x·2^(-3) = 2^x/2^3 és 2³ = 8
2^x + (2^x)/8 = 18
8·2^x + 2^x = 8·18
Innen már megy, ugye?