Suket Adel kérdése:

Határozd meg az f :R→R, f (x) = 2 (x+3) − 2 függvény grafikus képének a koordinátatengelyekkel való metszéspontjainak koordinátáit!?

x+3 az a 2 nek a negyzetin van!!!

2013. szept. 2. 11:46
 1/1 bongolo ***** válasza:

Az y tengellyel való metszéspontnak az a tulajdonsága, hogy mivel az y tengely az x tengelyt az x=0-nál metszi, ezért x=0 lesz. Csak be kell helyettesíteni x=0-át.


Az x tengellyel való metszéspontnak az a tulajdonsága, hogy mivel az x tengely az y tengelyt az y=0-nál metszi, ezért y = f(x) = 0 lesz:

2^(x+3) - 2 = 0

2^(x+3) = 2

x+3 = 1

stb.

2013. szept. 2. 12:12