x+3 az a 2 nek a negyzetin van!!!2013. szept. 2. 11:46
1/1 bongolo válasza:
Az y tengellyel való metszéspontnak az a tulajdonsága, hogy mivel az y tengely az x tengelyt az x=0-nál metszi, ezért x=0 lesz. Csak be kell helyettesíteni x=0-át.
Az x tengellyel való metszéspontnak az a tulajdonsága, hogy mivel az x tengely az y tengelyt az y=0-nál metszi, ezért y = f(x) = 0 lesz:
2^(x+3) - 2 = 0
2^(x+3) = 2
x+3 = 1
stb.