Határozd meg azt a másodfokú függvényt, amelynek grafikus képe tartalmazza az

A(1;3) , B(0;5) és C(−1;11) pontokat!



2013. júl. 5. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ax²+Bx+C = 0

A*1²+B*1+C=3

A+B+C=3


A*0²+B*²+C=5

C=5


A*(-1)²+B*(-1)+C=11

A-B+C=11


Már csak megoldod az egyenletrendszert:

A+B+C=3

C=5

A-B+C=11


I+III -> 2A+2C=14

A+C=7

A+5=7

A=2


I -> 2+B+5=3

7+B=3

B= -4


A=2

B=-4

C=5


2x²-4x+5=0

2013. júl. 5. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötözködni akarok, de f(x)=2x²-4x+5
2013. júl. 6. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom, egyenletet írtam fv. helyett. Kösz a javítást :)
2013. júl. 6. 08:40
 4/4 anonim válasza:
he?? nekem ez nagyon kínai hanyadikba veszitek?
2013. júl. 19. 00:30