Határozd meg azt a másodfokú függvényt, amelynek grafikus képe tartalmazza az
A(1;3) , B(0;5) és C(−1;11) pontokat!
2013. júl. 5. 15:32
1/4 anonim válasza:
Ax²+Bx+C = 0
A*1²+B*1+C=3
A+B+C=3
A*0²+B*²+C=5
C=5
A*(-1)²+B*(-1)+C=11
A-B+C=11
Már csak megoldod az egyenletrendszert:
A+B+C=3
C=5
A-B+C=11
I+III -> 2A+2C=14
A+C=7
A+5=7
A=2
I -> 2+B+5=3
7+B=3
B= -4
A=2
B=-4
C=5
2x²-4x+5=0
2/4 anonim válasza:
Nem kötözködni akarok, de f(x)=2x²-4x+5
3/4 anonim válasza:
Tudom, egyenletet írtam fv. helyett. Kösz a javítást :)
4/4 anonim válasza:
he?? nekem ez nagyon kínai hanyadikba veszitek?