Hogyan hatarozzuk meg ket tetszoleges fuggveny grafikus kepe metszespontjanak koordinatait?


Pl. adott f: R --> R fuggveny, g(x)=-4x+1 es f(x)=2x-1 ;


Ennel a feladatnal hogyan kellene? (mondhatjatok altalanosan is ez csak egy pl.)



2013. júl. 11. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A metszéspontok ugyanazok, tehát a függvények ugyanazt az értéket veszik fel az adott helyen. Ha egyenlővé teszed a g(x) és f(x) függvényt, akkor kapsz x-re egy eredményt, (ha másodfokú egyenlet jön ki, akkor 2 eredmény is kijöhet).


Ha x-re kijön egy eredmény, akkor y-t már könnyű kiszámolni. Nem tudom mennyi az eredmény, de ha x-re a fenti feladatban kijönne mondjuk 2 (nem annyi lesz), akkor így tudod kiszámolni y-t: y=2*2-1=3

Ha a másik egyenletben is 3 jön ki y-ra, akkor mindent jól csináltál.

2013. júl. 11. 12:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszodat, mindent nagyon erthetoen es pontosan elmagyaraztal ;)
2013. júl. 11. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Máskor is segítek, ha tudok :)
2013. júl. 11. 20:58