Mekkora annak a térképnek a méretaránya, melyen a valóságban 1 hektáros virágos rét területe 1mm2? ÍRD LE A SZÁMOLÁS MENETÉT IS! Ha valaki segítene megköszönném!

2009. okt. 31. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:

1 ha = 10000 m2 = 10^4 m2 = 10^10 mm2


tehát a területre vonatkozó méretarány 10^10 : 1

a normár méretarány viszont hosszuságra vonatkozik ezért a területi négyzetgyökét kell venni. 10^5 : 1


ügyebár ez kicsinyités ezért 1:100000

2009. nov. 1. 09:16