2009. okt. 31. 21:40
1/1 anonim válasza:
1 ha = 10000 m2 = 10^4 m2 = 10^10 mm2
tehát a területre vonatkozó méretarány 10^10 : 1
a normár méretarány viszont hosszuságra vonatkozik ezért a területi négyzetgyökét kell venni. 10^5 : 1
ügyebár ez kicsinyités ezért 1:100000